Vinařství Josef Dufek

Vinařství Josef Dufek je mladý dynamicky se rozvíjející podnik moderního typu, využívající zkušenosti více jak stoleté tradice vinařství v rodině. Samozřejmostí je používání nejmodernějších technologií, jako je pneumatické lisování, řízené kvašení, používání vinifikátorů včetně jablečno-mléčné fermentace. Víno se školí a skladuje v nerezových tancích. Lahvování probíhá na moderní plnící lince pod ochrannou atmosférou dusíku. Vybraná vína dále zrají v archivním nově zrekonstruovaném historickém sklepě, kde víno zraje při stálé teplotě 9,5 °C.

Nedílnou součástí výroby kvalitních vín je nutnost prvotřídní suroviny - hroznů, které pocházejí většinou z vlastních vinic ve Svatobořicích (svatobořické viniční tratě Tabule a Čtvrtky - více o lokalitě) nebo od smluvních dodavatelů z vybraných poloh. Vinice jsou obhospodařovány v rámci integrované produkce s maximální šetrností k přírodě. Určitě zaujme široký sortiment dvaatřiceti pěstovaných odrůd, ovšem s důrazem na kvalitativní vyváženost produkce.

Dosažené výsledky ukazují na správný směr a koncepci. Firma za krátkou dobu, kdy je na trhu, získává medaile v podstatě ze všech významných tuzemských a světových soutěží. Přirozeným vyústěním bylo také získání několika certifikátů (více...).

Vinařství je koncepčně provázáno s vinným sklípkem a penzionem Svatoborský sklípek, se kterým tvoří jeden celek. Hosté, kteří přijíždějí za vínem a jeho poznáním včetně výroby, zde naleznou pohodlné ubytování s kapacitou přes 50 lůžek. Nedílnou součástí je vlastní kuchyně, kde se pro hosty připravují místní gastronomické speciality. Ve venkovní zastřešené předzahrádce je příjemné posezení až pro 150 návštěvníků, kteří sem přijíždějí po mutěnické vinařské cyklostezce. Více o penzionu zde...

úvod