Ukázky z účastí na akcích

11.11.2012 Otevírání Svatomartinského ve Vinařství Dufek
V tradičním čase 11 hodin 11 minut se otevírá 11. listopadu mladé Svatomartinské víno (více o Svatomartinském 2012). Ve Vinařství Dufek byl tento slavnostní akt doprovozen hody s bohatým svatomartinským husím menu a muzikou. Slavnost začala hlasem mohutného mužského chorálu a úvodním slovem vinaře, pak následovala cimbálová muzika.

18.6. 2011 Festival vína - Mníšek pod Brdy
6.ročník festivalu se konal tradičně v podzámčí u "Káji Maříka". Počasí, stejně jako loni, příliš nepřálo, ovšem pohoda a ochutnávkové možnosti vše vynahradily. Stánky byly dostatečně zastřešené, navíc organizátoři připravili v centrálním prostoru velký stan s posezením, takže občasný déšť nebyl překážkou ani pro méně otrlé a nepřipravené návštěvníky. Příjemnou atmosféru klasicky dotvářela cimbálová muzika, k vínu jste si mohli vybrat k zakousnutí i z velké nabídky zajímavých sýrů, tedy co víc si může vínomil přát. Připomeňme i zajímavý tah organizátorů v podobě dětské tvořivé dílničky situované za budovou, jak můžete vidět na obrázku. Letos jsme představili k ochutnání a samozřejmě i koupi tyto vzorky

11.11.2010 11 h 11 min Otevírání svatomartinských vín - Karlštejn - Restaurace U Janů
Kdo byl ve správný čas na správném místě, mohl přivítat přípitkem nové víno z ročníku 2010 a pak se pustit do srovnávací degustace 36 vzorků svatomartinských vín z odrůd Modrý portugal, Svatovavřinecké, Müller-Thurgau, Veltlínské červené rané a letos poprvé povoleného Muškátu moravského. Ke slavnostní pohodě přispívala cimbálová muzika a samozřejmě tradiční menu - svatomartinská husa. Po přechutnání svatomartinských se otevírala i kvalitní ročníková vína. Kdo nemohl dorazit na otevírání, nemusel zoufat, akce probíhala do večerních hodin, ovšem nabídka lahví se samozřejmě postupně zužovala.


2.-3.10. 2010 Loket
Pár obrázků z příjemné stylové víkendové vinné akce na středověkém hradě:


25.-26.9. 2010 Karlštejnské vinobraní - plakát s programem
Po mnoha letech se babí léto minulo s vinobraním na Karlštejně, které probíhá poslední víkend v září. Pršlavá byla především neděle, kdy návštěvníci vyhledávali především poživatiny pro zahřátí. To nám ale nezabránilo představovat širší řadu vín včetně zvýhodněné kompletní ochutnávky, které mnoho návštěvníků využilo. Často vyhlašujeme nejoblíbenější víno u návštěvníků, ani tentokrát jsme neopomněli vaše dojmy zaznamenat - "vaším" vínem se stala Pálava 2009 ve výběru z hroznů. Doufejme, že napřesrok se počasí navrátí ke svému standardu, abychom mohli ochutnávat ve větší pohodě.


28.8.2010

Dobřichovické vinařské slavnosti & Vinař roku
Dobřichovické vinařské slavnosti na zámku s bohatým doprovodným programem patří neodmyslitelně k dnes již velmi prestižní soutěži Vinař roku, která těmito slavnostmi finišuje. Kdo v sobotu 28.8. nelenil a přenesl se přes počáteční nepřízeň počasí, určitě si na vinařských slavnostech mnoho užil. U nás bylo k ochutnání 13 vzorků, z nichž jste si tentokráte nejvíce oblíbili suché Rulandské šedé 2008 v pozdním sběru a Dornfelder 2009 ve výběru z hroznů. Mrzí nás, že jste u nás neměli příležitost ochutnat vítězné víno soutěže v kategorii bílých suchých vín (86,33 bodů), a to:
RYZLINK VLAŠSKÝ 2009 POZDNÍ SBĚR, po kterém jste se sháněli. Tak příště! Příležitostí bude dost.


16.8.2010 Degustace - Viniční altán na Gröbovce
Opět po roce jsme se sešli na tradiční ochutnávce ve Viničním altánu. Reportáž bude k nahlédnutí zde.

26.6. 2010 1. Ústecká přehlídka vín
Na zámku Větruše v Ústí nad Labem jsme se zúčastnili prvního ročníku přehlídky, která do budoucna slibuje zajímavý potenciál pro vínomilce nejen z tohoto významného města, tím spíše, že je na toto skvostné výhledové místo s restaurací pro labužníky budována lanovka. My jsme představili sérii 20 vzorků přímo proti vchodu do degustačních prostor. Zajímavým zážitkem jistě byla i produkce velmi osobité cimbálky Réva. V soutěži získalo Vinařství Dufek zlatou medaili za Ryzlink rýnský 2009 pozdní sběr.


19.6. 2010 Festival vína - Mníšek pod Brdy
V pořadí již 5.ročník se konal tradičně v podzámčí u "Káji Maříka". Chladnější, ale přívětivý víkend nabídl ideální podmínky k ochutnávání vín, navíc v krásném lesním prostředí areálu Hostince u Káji Maříka. Příjemnou atmosféru dotvářela i cimbálová muzika a samozřejmě grilování. Stánek s našimi víny byl umístěn jako první u vchodu. Představili jsme 15 vzorků, které pokrývaly ročníky 2007, 2008 a 2009 (degustační list). Součástí festivalu je soutěž, na které obdržela vína Vinařství Dufek několik medailí.

27.-29.4. 2010 Víno & Destiláty 2010 - významný nápojový veletrh na pražském výstavišti v Holešovicích. Stánek Vinařství Dufek najdete pod č.72...více

28.11.2009 Adventní trhy - zámek Dobřichovice
Jako každým rokem se uskuteční poslední sobotu v listopadu od 10 hodin adventní trhy v areálu zámku. My zde budeme nabízet k přechutnání některá vína z naší nabídky. Tato akce bude obohacena zajímavým doprovodným programem včetně bublinové show a tradičního ohňostroje.

26.-27.9. 2009 Karlštejnské vinobraní proběhlo za doprovodu nádherného baběletního počasí v obou víkendových dnech. U našeho stánku u mostu byla příležitost v klidu přechutnat 10 vybraných přívlastkových vín. Nejúspěšnější mezi bílými víny byl Muškát moravský a mezi červenými Neronet. Návštěvníky zaujala i dekorace v podobě kovaného stojanu na 7 lahví vína s motivy keře vinné révy, o jehož výrobě jste mohli diskutovat přímo s mistrem kovářem.


29.8.2009 krátká reportáž:
Dobřichovické vinařské slavnosti
V areálu zámku v Dobřichovicích už posedmé proběhly vinařské slavnosti spojené s vyhlášením výsledků soutěže Vinař roku - tím se stal vážený vinař Josef Valihrach. Na této akci jsme si dali obzvláště záležet, neboť se koná přímo v obci, kde působíme. Na našem stánku jako obvykle teklo víno proudem, takže jsme se brzy topili v hromadách prázdných kartónů. Představili jsme škálu 16 vzorků vín, které jsme nabízeli ke koštování za nejnižší možnou cenu (1 kupón v ceně 5 Kč) a všechny lahve potom za skvělou jednotnou výstavní cenu 150 Kč do vyprodání zásob. Většina vystavovatelů do večera opustila svá místa, ale my jsme vytrvali a snažili se našimi víny zpříjemnit účastníkům večerní romské show. Až do poslední lahve.

19.8.2009

krátká reportáž:
Viniční altán (vila Gröbovka) v Praze na Vinohradech pořádá časté degustace. Tento den jste se zde mohli setkat s víny Vinařství Dufek a samotným vinařem Josefem Dufkem st.. Akce byla beznadějně obsazená. Asi 50 účastníků, mnozí z nich absolvovali ochutnávku i minulý rok, bylo zvědavo na nové produkty tohoto vinařství s enormně širokou odrůdovou skladbou. Pestrou degustaci plánovaných 12 vzorků, z nichž většina byla několikanásobně oceněna na velkých soutěžích, doplnily ještě dvě překvapení - přídavky v podobě "bílých perel", které dosud nejsou v nabídce (degustační list). Nečekali jsme tak velký zájem o koupi vína po ochutnávce, takže jsme ani nestačili uspokojit všechny zájemce na místě. Naše stránky napomohou zlepšit dostupnost těchto skvělých vín. Reportáže z ochutnávek najdete na stránkách www.vinicni-altan.cz.

úvod